Uprzejmie informujemy, że dbając o rozwój funkcjonalności międzynarodowych kart płatniczych, a także mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych przez Państwa transakcji, Bank Spółdzielczy w Grudusku przy udziale banku zrzeszającego SGB-Bank S.A. przygotował usługę 3D-Secure, która umożliwia dokonywanie bezpiecznych transakcji kartą w Internecie.

 

Dla posiadaczy kart Visa Electron payWave i Visa Business Electron payWave, którzy dotychczas mogli dokonywać transakcji w Internecie, usługa 3D-Secure zwiększy bezpieczeństwo internetowych płatności. Dla tych kart usługa została uaktywniona w dniu 1 lipca 2013 r. i będzie wymagała jedynie rejestracji przed lub w trakcie dokonywania transakcji w Internecie.


Dotychczas transakcje płatnicze w Internecie dokonywane w/w kartami były zabezpieczone kodem CVV2. Od 1 lipca aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dla tychże transakcji, Bank Spółdzielczy w Grudusku wdraża usługę 3D-Secure, która poprzez dodatkowe hasło ustanowione przez Klienta zabezpiecza transakcję płatności w Internecie. Nowo wdrażana usługa 3D-Secure posiada certyfikację organizacji płatniczych VISA International.

Rejestracja karty w systemie 3D-Secure jest bezpłatna.

Rejestracja karty w usłudze 3D-Secure może mieć miejsce w dwojaki sposób:

 1. Poprzez samodzielną rejestrację karty na stronach organizacji płatniczych: karty Visa Electron payWave, Visa Electron payWave „młodzieżowa”, Visa Business Electron payWave.
  https://secure5.arcot.com/vpas/enroll/index.jsp?locale=pl_PL&id=0&bankid=16015
 2. Poprzez rejestrację karty podczas zakupów w Internecie. Przy dokonywaniu płatności za zakupy nastąpi automatyczne przekierowanie do strony organizacji kartowej, na której należy dokonać rejestracji poprzez nadanie hasła do usługi.

   

W sytuacji niezarejestrowania karty w usłudze 3D Secure przy dokonywaniu pierwszej płatności w Internecie po 1 lipca system automatycznie wymusi jej rejestrację.

Rejestracja karty jest szybka i intuicyjna, a dzięki niej poziom bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w Internecie zyskuje nowy wymiar. Dlatego też zapraszamy do rejestracji kart w usłudze 3D-Secure.
 

Najczęściej zadawane pytania

 
 1. Czym jest 3D-Secure?
  3D-Secure to standard zabezpieczenia wykorzystywany podczas płatności kartami w sklepach internetowych, polegający na wykorzystaniu bezpiecznego protokołu przyjętego przez organizacje płatnicze Visa International (Verified by Visa) oraz MasterCard (MasterCard SecureCode). Usługa 3D-Secure umożliwia dokonywanie zakupów w Internecie kartą płatniczą przy użyciu dodatkowych mechanizmów autoryzacyjnych. To jak dodatkowy PIN do Twojej karty.
 2. Czy dane podawane podczas rejestracji są bezpieczne?
  Tak. Podane przez Ciebie dane są przesyłane w zaszyfrowany sposób przy wykorzystaniu bezpiecznego protokołu i są przechowywane na zabezpieczonym serwerze.
 3. Jakie są korzyści wynikające z usługi 3D-Secure?
  Korzystanie z 3D-Secure to przede wszystkim dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ użytkownik identyfikowany jest nie tylko na podstawie numeru karty, daty jej ważności i wartości kontrolnej CVV2/CVC2, ale także hasła, które sam nadaje lub dostaje wiadomością SMS. Jest to wygodny i bezpłatny sposób aby dodatkowo zabezpieczyć Twoje płatności w Internecie.
 4. Jak rozpocząć korzystanie z usługi 3D-Secure?
  Wystarczy posiadać kartę płatniczą wydaną przez Bank Spółdzielczy w Grudusku i SGB-Bank S.A. i aktywować usługę 3D-Secure.  Aktywacji usługi należy dokonać w trakcie dokonywania zakupów internetowych.
 5. Co to jest wiadomość PAM?
  PAM (Personal Assurance Message) to wiadomość, którą należy określić przy aktywacji usługi 3D-Secure. Dokonując rejestracji, posiadacz karty obok nadania swojego hasła, podaje również tekst, który będzie wyświetlany przy dokonywaniu zakupów w Internecie. Jest to dodatkowe zabezpieczanie potwierdzające, że strona rzeczywiście pochodzi z Banku.
 6. Czy po rejestracji każda transakcja będzie weryfikowana za pomocą 3D-Secure?
  Dokonanie płatności zabezpieczonych 3D-Secure zależy od tego, czy dany sklep internetowy umożliwia taką identyfikację. W przeciwnym przypadku transakcja przebiegnie w sposób tradycyjny, tzn. bez dodatkowego zabezpieczenia 3D-Secure.
 7. Czy mogę dokonywać transakcji na innym komputerze niż ten, na którym dokonano aktywacji usługi 3D-Secure?
  Tak, płacić kartą w sklepach internetowych można za pomocą dowolnego komputera.
 8. Jakie dane muszę podać podczas aktywacji usługi 3D-Secure?
  Niezbędne informacje to nazwisko panieńskie matki, idata ważności posiadanej karty i data urodzenia.
 9. W jakim celu muszę podawać dodatkowe dane podczas aktywacji usługi?
  Dodatkowe informacje takie jak nazwisko panieńskie matki czy data ważności karty, umożliwiają weryfikację tożsamości i wskazanie czy aktywacji dokonuje osoba do tego upoważniona, ograniczając w ten sposób działania osób niepowołanych.
 10. Czy ta usługa jest dodatkowo płatna?
  Nie. Korzystanie z 3D-Secure jest bezpłatne.
 11. Skąd będę wiedział czy dany sklep internetowy pozwala na skorzystanie z 3D-Secure?
  Większość sklepów umieszcza taką informację na swojej stronie internetowej. Jednak nawet jeśli taka informacja nie znajduje się na stronie sklepu, transakcja ciągle może zostać zrealizowana z wykorzystaniem 3D-Secure. Poznasz to po konieczności podania dodatkowego, ustalonego prze Ciebie lub wygenerowanego przez system i przesłanego na Twój telefon, hasła podczas dokonywania transakcji.